Stylistka

Sprawdź czy makijaż permanentny oczu (i nie tylko) to coś dla Ciebie!

Nie wiesz czym jest makijaż permanentny? Sprawdź na Instagramie, zobaczysz tam tysiące zdjęć kobiet, które przeszły zabiegi mające na celu zapewnienie im na stałe kredki do oczu, brwi lub warg. Gwiazdy, takie jak Angelina Jolie i Gwen Stefani, są podobno fankami tej procedury, ale czy to też dla Ciebie?

Czym dokładnie jest makijaż permanentny?

Według definicji, makijaż permanentny jest sztuką wszczepiania barwników lub pigmentów do pierwszej warstwy skóry właściwej w celu wzmocnienia pewnych cech twarzy – najczęściej brwi, linii rzęs czy ust. Makijaż permanentny oczu wykonują niektórzy doktorzy, ale także wykwalifikowani technicy. Pomyśl o tej procedurze jako o super-precyzyjnym tatuowaniu z udziałem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu to nie jest bolesne.

Czy makijaż permanentny jest ograniczony tylko do twarzy?

Nie! Makijaż permanentny może być również stosowany na ciele, aby ukryć niedoskonałości skóry, takie jak rozstępy czy blizny po zabiegach chirurgicznych. Z jego udziałem można ukryć też schorzenia skóry takie jak bielactwo, rozszczep wargi, czy łysienie. Jednak prawda jest taka, iż kobiety zwykle decydują się na tę procedurę, aby zaoszczędzić czas. Pomyśl o makijażu permanentnym jak delikatnym tatuażu i zastanów się jeszcze raz czy to na pewno coś dla Ciebie, a z pewnością znajdziesz odpowiedź.