Inne

Dlaczego jedzenie Raffaello może wyjść na zdrowie?

Wiele osób uważa, że zdrowy tryb życia wiąże się wyłącznie z dobrą wagą i smukłą figurą, ale zapominają o tym, że to dotyczy również dobrego samopoczucia w środku i jedzenia pokarmów, które odżywiają ciało. Robienie pysznych deserów, które smakują tak samo dobrze jak śmieciowe jedzenie, ale które sprawiają, że czujesz się dobrze, jest niesamowitym buforem możliwości. Jedną z takich pyszności są kuleczki Raffaello – z wiórkami kokosowymi i całym migdałem.

Migdał w Raffaello i jego walory zdrowotne

Migdały w Raffaello są skarbnicą składników odżywczych, takich jak witamina E, cynk, potas i kwasy tłuszczowe. Mogą poprawić pamięć, zadbać o dobry wzrok, poprawić trawienie i wiele więcej. Migdały są bogate w oleje i witaminę E. Te nienasycone tłuszcze i polifenole działają jako doskonałe odżywki do skóry. Właśnie dlatego starożytne szkoły medycyny stosowały olej migdałowy do leczenia problemów z suchą skórą.

Orzechy drzewne, takie jak migdały, są naturalnymi źródłami tokoferolu, kwasu foliowego, jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz polifenoli. Te składniki odżywcze mogą zapobiegać lub opóźniać wystąpienie związanych z wiekiem zaburzeń poznawczych i amnezji.

Kokos w Raffaello i jego wartości odżywcze

Wiadomo, że kokos i olej kokosowy dostarczają przeciwutleniaczy. Te przeciwutleniacze mogą pomóc zmniejszyć stres oksydacyjny i obniżyć ryzyko chorób metabolicznych i związanych ze starzeniem się poprzez eliminację wolnych rodników, które powodują uszkodzenie komórek. Istnieje też wiele twierdzeń, że kokos może zapobiegać chorobom serca. Wiele z tych twierdzeń opiera się na fakcie, że ludzie z obszarów tropikalnych, w których kokosy są powszechnie spożywane, tradycyjnie wykazują mniejsze ryzyko chorób serca. Wielu fanów kokosa i oleju kokosowego twierdzi, że te produkty mogą pomóc schudnąć, gdyż znajdują się w nich średniołańcuchowe trójglicerydy. One mogą poprawić spalanie tłuszczu, zwiększyć wydatek energetyczny, a nawet stłumić apetyt, zatem nie pozostaje nic innego do zrobienia, jak sięgnąć po te kokosowe kuleczki!